Ústecké
Zelenenoviny.cz

O nás

 

Zelené noviny nejsou noviny Strany zelených. Na podporu zelené politiky a ekologického způsobu života je založila a provozuje Jana Konečná, podnikatelka, daňová poradkyně, nadšenkyně pro permakulturu, jedlý plevel a chůzi naboso, provozovatelka zpravodaje Kohoutovice.org a informačního portálu Jakpodnikat.cz, členka Zelených. (Chcete-li spojení na politiky hájící ekologická témata, obraťte se na zelené nebo pirátské zastupitele a zastupitelky v krajích a obcích.)

„Zelená politika je pro mě soubor činností, zaměřených na udržitelnost života i celé planety. Zelené, Piráty a další ekologicky zaměřené subjekty a iniciativy považuji za hybnou sílu, která nutí ostatní politiky věnovat se i ekologii. Například tam, kde jsou Zelení ve vedení obcí a měst, jsou výsledky zelené politiky i vidět: voda se jímá na střechách paneláků, jako v Brně-Novém Lískovci, snižuje se energetická náročnost obecních budov jako v Mšenu, spalovny přestávají být přijatelným řešením pro odpady jako v Boršicích, budují se cyklostezky, rybník a tůně jako v Modřicích, staví se kompostárny jako v Kladrubech, šalinkarta na hromadnou dopravu je o třetinu levnější jako v Brně. Občané oceňují práci zelených komunálních politiků a opakovaně jim dávají mandát,“ říká Jana Konečná. 

 

Chcete přispět do Zelených novin? Chcete podpořit zelenou politiku a ekologický styl života? Máte pozitivní článek ze svého regionu? Napište nebo zavolejte

 

Chcete být redaktorem Zelených novin? Chcete vyhledávat pozitivní články na podporu zelené politiky a ekologického způsobu života a vkládat je na web? Napište nebo zavolejte. Hledáme redaktory pro všechny regiony, práci ve WordPressu naučíme.

Reklama:

Důležité odkazy: