Ústecké
Zelenenoviny.cz

Běžkařské tratě v Bezručově údolí

18.1.2021 | město Chomutov

Bezručovo údolí  je přírodní park v Krušných horách v okrese Chomutov.  Jde o 13 km dlouhé a 6 500 ha rozsáklé údolí, které bylo přírodním parkem vyhlášeno v roce 2002. Město Chomutov využilo vhodných sněhových podmínek a nechalo strojově upravit 18 km běžkařských tratí. Pojďte si zasportovat i vy. 


Město Chomutov využilo štědré sněhové nadílky a nechalo strojově upravit cyklostezku v Bezručově údolí. „Zhruba osmnácti kilometrovou trasu až na Třetí mlýn v podobě dvou běžkařských stop vedoucích nahoru a dolů upravujeme strojově již čtvrtým rokem. Díky tomu může být nejhlubší údolí Krušných hor naplno využíváno i v zimním období,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Město má k dispozici tzv. profesionální stopovač a čtyřkolku, díky tomu mohou pracovníci strojově upravovat běžkařskou stopu. Téměř dvacetikilometrový úsek v obou směrech je upravován dle nově napadaných sněhových centimetrů. Po levé straně na začátku stezky si na své přijdou také sáňkaři a pro pěší turistiku je k dispozici stezka po modré.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Chomutov

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama