Ústecké
Zelenenoviny.cz

Den země v Litoměřicích

7.4.2022 | CHKO České středohoří

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.


Přemýšlíte, co s dětmi podniknout v pátek 22. dubna 2022? Pojďte s námi a městem Litoměřice oslavit mezinárodní Den Země! Tento svátek má svou tradici už od roku 1970. Každý z nás může přispět svým chováním a každodenním rozhodováním ke zlepšení stavu planety a společně vytvořit svět, kde se dobře žije. 

Dopolední program na zahradě u budovy Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Litoměřicích bude zaměřen na povídání o krajině, geologii, zvířatech, hmyzu a rostlinách Českého středohoří. Proběhne také slavnostní otevření zrekonstruované části zahrady.

Odpoledne se pak můžete na Tržnici Felixe Holzmanna dozvědět o možnostech udržitelného chování, vyrobit si něco pěkného v tvořivých dílničkách a užít si divadelní i hudební vystoupení.

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama