Ústecké
Zelenenoviny.cz

Litoměřice a Roudnice vypraví začátkem června oblíbený cyklobus

29.5.2018 | Litoměřice

cyklobus, turistika, cyklistika, kolo, jízdní kolo, litoměřiceOd prvního červnového víkendu bude opět v provozu oblíbený turistický cyklobus, který bude vyjíždět z Roudnice nad Labem a z Litoměřic. Určen bude nejen pro cyklisty, ale také pro pěší turisty. Zájemci jej mohou využívat třikrát denně vždy v sobotu a v neděli až do začátku září.


Od 2. června zpestří spektrum turistické výletní dopravy cyklobus. Nejen v Litoměřicích, ale i okolí tak obohacuje turistickou nabídku společně s výletní lodní dopravou a motoráčkem na Švestkové a Podřipské dráze.

„Na to, aby se člověk svezl víkendovým cyklobusem, nemusí mít kolo. Určen je totiž nejen cyklistům, ale také pěším turistům,“ informoval Luděk Jirman, ředitel Destinační agentury České středohoří, jež má cyklobus v gesci. Vyjíždí z Roudnice nad Labem a Litoměřic, se zastávkami Bílý Újezd, Kletečná a Lovečkovice, Mukařov.

Cyklobus vyjede na svou osmou sezonu 2. června. Turisté ho mohou využívat každou sobotu a neděli vždy třikrát denně až do 2. září. Kvůli velké oblíbenosti dopravy je doporučeno zarezervovat si jízdenku předem.

Podrobné informace k dopravě najdete na stránkách Destinační agentury České středohoří, kde je možné najít také ceník a jízdní řád.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com.

Zdroj: Oblíbený cyklobus vyjede začátkem června

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama