Ústecké
Zelenenoviny.cz

Louny mají svůj bezobalový obchod, jmenuje se Makovička

5.4.2019 | Blanka Cabovská

makovička, bezobalu, bezobalový obchod, bez obalu, zero wasteLouny už mají také svůj bezobalový obchod. Jmenuje se Makovička a umožňuje nakupovat spoustu potravin bez zbytečných obalů.


Bezobalový obchod Makovička funguje v Lounech již od 10.prosince 2018. Najdete jej v ulici Česká, č.p. 152. Nakoupíte zde základní potraviny jako je mouka, luštěniny, vločky či těstoviny, vybírat můžete ale i z velkého množství sypaného koření, dochucovadel, drogerie, potřeb do domácnosti, nápojů a mnoho dalšího.

V Makovičce nakoupíte spoustu lokálních produktů od místních výrobců, nabídka ale uspokojí i ty, kteří preferují bio kvalitu. "Nabízíme produkty jak v bio, tak v nebio kvalitě a to hned z několika důvodů. Některé produkty máme radši lokální i když nejsou bio, protože například známe prostředí a lidi, kteří daný produkt vyrábí. Dalším důvodem je, že se snažíme, aby byl bezobalový obchod dostupný i lidem, kteří si, z různých důvodů, nekupují bio produkty. Samozřejmě i u nebio produktů se velmi snažíme hlídat kvalitu, zároveň si ale myslíme, že bezobalový obchod by měl být nejen ekologický, ale také ekonomický. Tedy že by produkty měly vycházet cenově lépe, než srovnatelný produkt zabalený ve spoustě obalů," říká Lucie Mithoferová z Makovičky.

Nakupovat v Makovičce tak může jak náročnější zákazník, tak i ten s omezenějším rozpočtem.

Otevírací dobu a další informace najdete na facebookové stránce obchodu, kde se můžete také podívat na aktuální nabídku sortimentu včetně cen.

 

Foto převzato z pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama