Ústecké
Zelenenoviny.cz

Most instaluje nové cykloboxy a zlepšuje cyklotrasy

23.9.2019 | Most

Most stále pracuje na zlepšení podmínek pro cyklisty ve městě. Nedávno došlo k instalaci nových bezpečnostních cykloboxů pro uložení kol a nabíjení elektrokol, ve městě se objevily nové cyklostojany a na základě dialogu s aktivními cyklisty dochází k průběžným úpravám stávajících cyklotras. Město Most se také aktivně snaží, aby přímo ve městě narůstal podíl lidí přepravujících se na jízdním kole..


Most dál podporuje cyklisty. Jednou z novinek na území města jsou bezpečnostní cykloboxy pro uložení kol včetně nabíječek elektrokol ve třech lokalitách. Na Šibeníku u FUN parku, na Benediktu vedle domu správce areálu a na Matyldě hned u příjezdu k in-line dráze společně se skříňkami pro in-linisty.

Inspirovali jsme se zkušenostmi z jiných měst a zároveň vyslyšeli přání aktivních cyklistů. Návod na použití cykloboxu je jednoduchý, stačí pozorně číst na displeji a zaznamenat i své mobilní číslo. Než naťukáte svůj bezpečnostní PIN, doporučujeme si jej zapsat třeba do svého mobilu.

Od provozních podmínek areálu se odvíjí také provozní hodiny použití cykloboxů. U FUN parku je provoz závislý na ročním období i na počasí. Pokud se dostanete do problémů, najdete zde potřebná telefonní čísla.

U přesunutého kostela Nanebevzetí panny Marie byly umístěny nové cyklostojany. Vzhled může překvapit, bylo nutné dodržet podmínky památkářů.

Koordinátor průběžně komunikuje s cyklistickými fandy. Na základě jejich požadavku a zjištění při kontrolních prohlídkách došlo k úpravám některých cyklotras.

Trasa mezi Oblastním muzeem a Souší (3107) byla upravena a vyznačena, došlo k prořezávkám trnité zeleně na oblíbených trasách okolo hipodromu a směrem k Lišnici, byla provedena detailní kontrola a úprava značení turistických cyklotras v okolí města Mostu na trasách 3106 – 3112 v okolí města Mostu.

Vedení města má nadále zájem zvyšovat četnost jízd na kole přímo ve městě. Významnou novinkou je vytvoření první zóny pro cyklisty po celém parku Šibeník. Mohou se pohybovat společně s chodci, je třeba přizpůsobit rychlost a způsob jízdy. V průběhu tohoto roku dojde k doplnění svislého i vodorovného dopravního značení pro společný pohyb chodců a cyklistů na chodnících i doplnění piktogramů do vozovek.

Nové značení jste již objevili například v Žatecké ulici nebo na třídě Budovatelů podél areálu Dopravního podniku. Nová piktogramová trasa vznikne v ulici Josefa Suka. Zároveň dojde i k obnově piktogramů na existujících trasách, kde je to potřeba.

Podpory cyklistiky v Mostě si všímají i jiná města. Kroky vedení Mostu mají pozitivní ohlas i v rámci spolku "Partnerství pro městskou mobilitu", jehož členy jsou města i kraje celého státu, kde je statutární město Most řádným členem.

 

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Novinky pro cyklisty: cykloboxy a nově upravené trasy

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama