Ústecké
Zelenenoviny.cz

Most nabízí přepravu seniorům

14.12.2018 | Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova

taxi, senior taxi, taxík maxíkJiž téměř rok v Mostě funguje služba přepravy seniorům Taxík Maxík. Za 30 Kč se senioři starší 70 let či držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/ P mohou nechat odvézt například k lékaři, na nákup, na úřad či například do divadla. Služba je určená pro občany s trvalým bydlištěm ve městě Most a je provozována pouze na území města.


Od začátku roku 2018 funguje prostřednictvím Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s. provoz služby přepravy seniorů a zdravotně znevýhodněných občanů města Most. Tato služba s názvem TAXÍK MAXÍK je financována Statutárním městem Most. Je určena občanům s trvalým bydlištěm ve Statutárním městě Most (v jakékoli z jeho městských částí), kteří jsou starší 70 let (tedy ode dne 70. narozenin) nebo kteří jsou držiteli průkazů ZTP, nebo ZTP/P.

Služba je poskytována výhradně na území městských částí Statutárního města Mostu: Čepirohy, Most, Rudolice, Souš, Starý Most, Velebudice a Vtelno. V rámci tohoto území musí proběhnout celý rozsah požadované přepravy.

Služba je poskytována v pracovních dnech od 7:00 do 15:00 hodin. Cena za službu je 30 Kč za každou přepravenou osobu za každých započatých 30 minut, přičemž délka jedné jízdy je maximálně 30 minut.

Objednání služby je možné provést na telefonním čísle +420 778 767 676, e-mailem: taxikmaxik@dpmost.cz nebo osobně u dopravce v pracovních dnech od 7:00 do 15:00 hod nejpozději jeden pracovní den přede dnem objednávané jízdy. Při objednání cestující uvede: jméno a příjmení přepravované osoby, telefonní kontakt, údaj o svém věku nebo informaci o průkazu ZTP či ZTP/P, počet přepravovaných osob (tzn. sám nebo s doprovodem), datum, čas a místo nástupu, místo výstupu, požadavek na přepravu invalidního vozíku.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přeprava seniorů - TAXÍK MAXÍK

Více informací najdete v rubrikách:Reklama