Ústecké
Zelenenoviny.cz

Most podporuje čistou mobilitu – do práce pěšky, na kole nebo MHD

4.3.2019 | Most

pěší chůze, pěšky, čistá mobilitaMostecko je jednou z oblastí, které trvale trápí znečištěné ovzduší. I proto se radnice snaží motivovat obyvatele k tomu, aby auto nechali doma a více využívali jiných, ekologičtějších možností dopravy. Ve městě stále vznikají nové cyklopruhy, hromadná doprava se stává dostupnější a modernější. Město také ve velkém podporuje pěší chůzi, která je ze všech možností nejekologičtější, ale především má blahodárný vliv na naše zdraví.


Na interaktivních obrazovkách v městské hromadné dopravě byl prostřednictvím sítě Bus tv v měsíci únoru zveřejněn video spot Mostem městskou hromadnou dopravou, zaměřený na využívání městské hromadné dopravy, která pomáhá ulehčit městu od individuální automobilové dopravy. Vozový park Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova nabízí odbavení pomocí bezkontaktní čipové karty, nízkopodlažní vozidla pro bezbariérovou přepravu cestujících. Nově mohou cestující využívat hned v několika tramvajích internetové připojení bez jakýchkoliv datových omezení.

V Mostě dále můžete vídat polepené autobusy a nově od ledna 2019 i tramvaj – dvojče, s reklamou „Nechte auto doma – s námi zvládnete spoustu věcí“, oslovující řidiče automobilů, aby více využívali hromadnou dopravu a tím podporovali ekologičtější způsob přepravy po městě. Osvětová kampaň, podporovaná reklamou na vozech Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, cílí na podporu čisté mobility na Mostecku. Pokouší se změnit zažité vzorce chování obyvatel a přimět je k tomu, aby více využívali k přepravě po městě MHD.

V březnu je již počasí vhodnější pro pěší chůzi.  Proto se snažíme přimět dospělé, ale i školáky, aby do zaměstnání i do školy chodili pěšky a to prostřednictvím druhého tematického video spotu s názvem Mostem pěšky, který běží na rovněž na LCD obrazovkách v autobusech a tramvajích v síti Bus tv. Video spotem chceme obyvatelům připomenout, že pěší chůzí děláme všichni nejen něco pro svou fyzickou kondici a pro své zdraví, ale i pro životní prostředí.

V dubnu můžeme využívat na cestu po městě kola. Cyklistickou dopravu nejen ve volném čase, ale i do zaměstnání a do školy, podporujeme video spotem Mostem na kole rovněž na obrazovkách v MHD. Ideální příležitostí je zapojit se soutěže Do práce na kole, která poběží po celý květen 2019. K soutěži naleznete více informací v článku I v roce 2019 do práce na kole.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Projekt Mostem odpovědně: Rozjeďme čistou mobilitu  pokračuje v prohlubování povědomí obyvatel o  problematice čisté mobility a její popularizace na Mostecku

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama