Ústecké
Zelenenoviny.cz

Pohyb pro seniory

2.2.2021 | město Litoměřice

Odbor sociální a zdravotní města Litoměřice se připojil k výzvě organizace SenSen (Senzační Senioři) a zve všechny seniory i neseniory města k pohybu v rámci akce  Projděte kanál La Manche, který je upravenou verzí již sedmého ročníku akce Přeplav kanál La Manche. Jak se zapojit se dozvíte v článku. 


Pandemie koronaviru přináší změnu i v letošním sedmém ročníku štafetového plavání „Přeplav kanál La Manche“, který pořadatel projekt SenSen nazývá mimořádným. Díky omezení provozu sportovišť proběhne na suchu.

„Akce bude probíhat celý únor a všechny zveme k pohybu,“ uvedla Bohdana Dojčinovičová z oddělení komunitního plánování odboru sociálního a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice.

Namísto plavání ujdou účastnicí vzdálenost štafetovou chůzí. Oproti vodní aktivitě, která byla určena převážně seniorům nad 65 let, se mohou zapojit všichni bez rozdílu věku. Ušlé kilometry si pak účastníci zapíšou do průkazu, který si mohou vyzvednout od pondělí 1. února v informačním centru litoměřické radnice. 

Podrobnosti ze stránek SenSen.cz

Redakčně upraveno

Zdroj: město Litoměřice

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama