Ústecké
Zelenenoviny.cz

Strom lásky slibuje odpočinkové místo

19.11.2021 | město Litoměřice

Na začátku listopadu byl v Litoměřicích vysazen "Strom lásky". Jde o iniciativu soukromé osoby, ženy, která vysazováním stromů po České republice vzpomíná na svého zesnulého manžela. Jejím cílem je propojit obyvatele republiky, aby u těchto stromů našli radost, naději v těžkých chvílích nebo povzbuzení do dalších dnů. 


V Litoměřicích byl včera vysazen „Strom lásky“. Zhruba v polovině příštího roku na tento krok naváže revitalizace prostoru u lávky nacházející se nedaleko Družby.

„Rádi bychom zde znovu udělali odpočinkové místo, jako tomu bylo v minulosti. Budou zde mlatové cesty, květinový záhon, lavičky a další stromy, které nahradí ty uschlé. Výsadba zároveň proběhne i na druhé straně silnice u Družby,“ informoval místostarosta Václav Červín, který pomohl vysadit strom Lence Kryštofové.

Výsadba stromů je soukromým projektem ženy pocházející z Prahy. Nápad vznikl z hluboké lásky k jejímu zesnulému muži, který i při těžké nemoci do poslední chvíle rozdával lidem naději, lásku a dobro. „Ráda bych jeho poselství šířila dál touto cestou. Stromy lásky jsou už v jedenácti městech, například v Praze, Plzni, Kutné Hoře či Karlových Varech a budou se vysazovat i v Brně, Vyškově či Kyjově. Všechna oslovená města se do projektu zapojila s nadšením a vždy jsem se setkala jen s pozitivními ohlasy. Děkuji proto představitelům všech měst,“ sdělila Lenka Kryštofová.

Cílem projektu je propojit obyvatele republiky, aby u těchto stromů našli radost, naději v těžkých chvílích nebo povzbuzení do dalších dnů. Konkrétně v Litoměřicích byl vysazen kaštan červený, který na tomto místě již v minulosti byl a uschnul. „Přejme proto jeho následníkovi dlouhý život,“ dodala Lenka Kryštofová, která výsadbu stromů po celé ČR financuje z vlastních zdrojů.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: město Litoměřice

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama