Ústecké
Zelenenoviny.cz

Turistický cyklobus do Českého středohoří

3.6.2021 | město Roudnice nad Labem

Na začátku měsíce května začal opět jezdit oblíbený cyklobus, vozící turisty do Českého středohoří. Cyklobus jezdí každou sobotu a neděli, uveze až 19 kol + 19 cyklistů a jezdit bude po celé léto až do září. 


V sobotu 1. května zahájí autobusová linka 550906, vozící o víkendech cyklisty i pěší turisty po dvou trasách do Českého středohoří, zahájí svou 11. sezónu. Vyrazte na výlet a využijte zázemí Informačního a dopravního centra Podřipska. Mimo běžný sortiment nabízí i cyklopoint s myčkou nebo sprchy.

Spoj je určen především pro cyklisty, ale využít ho mohou i turisté bez kol. Cyklobus každou sobotu a neděli absolvuje celkem tři trasy. Dvakrát vyjíždí ve směru na Velemín (s konečnou zastávkou v Kletečné u pomníku Hanse Kudlicha) a jednou na Lovečkovice (s konečnou zastávkou v Mukařově). Linka bude jezdit po celou letní turistickou sezónu až do neděle 5. září 2021.

Cyklobus uveze celkem 19 kol a 19 sedících pasažérů. Po předchozích letech, kdy se spoj vždy těšil velkému zájmu, je tak dobré si své místo dopředu rezervovat na webu Destinační agentury České středohoří o.p.s., která provoz cyklobusu zajišťuje.

Směrem na Mukařov vyráží cyklobus z Roudnice nad Labem vždy v 8:00 a 10:00 od zastávky č. 2 na autobusovém nádraží (Karlovo náměstí). Do Litoměřicích přijíždí o 30 minut později a v cílové stanici budete v 9:10. Trasu směrem na Kletečnou v Roudnici nad Labem cyklobus zahajuje ve 12:00. Poté pokračuje do Litoměřic. K lovosickému nádraží přijedete ve 12:40 a přímo na Kletečné budete ve 13:00. Kompletní jízdní řád a ceny jízdného najdete na stránce www.stredohori.cz/cyklobus.

Ještě před cestou mohou cyklisté využít služby Informačního a dopravního centra Podřipska v Roudnici nad Labem. Kromě plně funkčního zázemí (úschovna zavazadel, cyklopoint, myčka na kola, sprchy a toalety) se v infocentru nachází také bohatý výběr propagačních materiálů a map. Ochotní pracovníci Vám rádi poradí a pomohou. Infocentrum ve všední dny otevírá od 7.30 do 17.30, o víkendy a svátky od 9.00 do 17.00.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: město Roudnice nad Labem

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama