Ústecké
Zelenenoviny.cz

Zrekonstruované hřiště

1.2.2021 | Ústecký kraj

Dobětice jsou čtvrť na levém břehu Labe v Ústí nad Labem. Patří do obvodu Ústí nad Labem-Severní terasa a sousedí se Stříbrníky a Krásným Březnem. Dětské hřiště, které se zde nachází, navrhl v roce 2013 desetiletý školák Jirka Čaloun, aby si místní děti měly kde hrát. Po letech bylo třeba staré herní prvky již odměnit, a o to se postarali Ústečtí radní ve spolupráci s Ústeckým krajem. 


Hejtman Jan Schiller přijal pozvání Jaroslava Šimanovského, starosty MO Severní Terasa, a  zúčastnil se slavnostního otevření nově zrekonstruovaného hřiště v Poláčkově ulici v Doběticích. To bylo opravené za finanční podpory Ústeckého kraje.

Děti tak mohou trávit svůj volný čas na kompletně zrekonstruovaném hřišti v  ulici Poláčkova v  ústeckých Doběticích. Slavnostního otevření se zúčastnil nejen hejtman Jan Schiller a zástupci města Ústí nad Labem, ale i děti z Mateřské školy Dobětice, které jednotlivé komponenty hřiště ihned vyzkoušely. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 250 tisíc korun, z nichž 150 tisíc korun zaplatil kraj z Fondu Ústeckého kraje.

„Jsem rád, že si děti v  této části města budou mít zase kde hrát. Hřiště má nyní skvělou vizáž a  myslím, že je nyní nejen bezpečné, ale i  velmi prakticky udělané. Najdou si zde vyžití děti s různými zájmy. Moc by mě potěšilo, kdyby zůstalo v  takovém stavu co nejdéle,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Redakčně upraveno

Zdroj: Ústecký kraj

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama