Ústecké
Zelenenoviny.cz

Cyklobus v Ústí nad Labem zdarma

4.6.2020 | Město Ústí nad Labem

Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější středoevropské cyklistické stezky patří bezesporu Labská stezka, která se táhne od  pramene Labe v Krkonoších přes Mělník, Litoměřice až do Ústí nad Labem. Dále podél proudu Labe cyklostezka pokračuje do Děčína a přes hranice do německých měst, jako např. Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hamburg. Končí v Cuxhavenu u břehů Severního moře. Tato cyklostezka je oblíbená především díky působivé přírodě, nepříliš namáhavému terénu a krásnému prostředí řeky Labe. Aby si cyklisti z Ústí nad Labem i letos přišli na své, dopravuje je z centra na cyklistické trasy v okolí města cyklobus zdarma. 


Také v letošním roce mohou cyklisté využít služeb cyklobusu z Labské stezky ZDARMA a pohodlně se tak dopravit do okrajových částí města Ústí nad Labem. Cyklobus opět jezdí v rámci projektu Zdravé město.

Svézt se bude možné vždy o víkendech a státních svátcích. Ze zastávky Krajský soud bude cyklobus vyjíždět dvakrát denně, a to v 16:30 a 18:00. Další zastávky jsou Divadlo, Na Spálence (Klíše), Bukov (naproti budově společnosti O2), Severní Terasa a Orlická.

Termín provozu cyklobusu je od 30. 5. do 27. 9. 2020.

Cyklobus v tomto roce vyjede do ulic Ústí nad Labem již po páté. I letos je připravena novinka v podobě zapojení další části města. Tentokrát byla nově přidána čtvrť Klíše.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Ústí nad Labem

Zdroj foto: město Ústí nad Labem

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama