Ústecké
Zelenenoviny.cz

Cyklostezka spojila Kadaň s Chomutovem

28.6.2018 | Kadaň

cyklistika, kolo cyklostezkaNová cyklostezka spojila Prunéřov a Černovice. Cyklisté tak mají konečně možnost bezpečného přesunu mezi Kadaní a Chomutovem. Dříve mohli cyklisté a chodci využívat pouze velmi frekventované silnice I/13, pohyb po ní ale nebyl příliš bezpečný. Mimo jiné se tak nová cyklostezka stane pro řadu lidí možností, jak bezpečně dojet do práce.


Nová cyklostezka, která již zhruba měsíc slouží všem cyklistům a chodcům, byla vybudována mezi Prunéřovem poblíž Kadaně a Černovicemi u Chomutova.

Celková délka nově vybudované trasy je necelých 8 km. Jedním z hlavních cílů cyklostezky bylo také umožnit cyklistům bezpečnější dopravu mezi Kadani a Chomutovem. Doposud mohli využívat pouze poměrně nepříjemné, velmi frekventované silnici I/13. Nově vybudovaná stezka tak nabízí mnohem bezpečnější  možnost přesunu nejen do práce, ale také umožňuje příjemně strávit odpoledne rodinám s dětmi či pěším turistům.

Cykostezka je napojená stávající stezku Kadaň - Prunéřov a dále až na cyklostezku vedoucí kolem Ohře. Z Černovic lze pokračovat dále například směřem na Spořice.

Redakčně upraveno.

Foto převztao z pixabay.com

Zdroj: Cykostezka Prunéřov - Černovice

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama