Ústecké
Zelenenoviny.cz

Litoměřice reagují na sucho a trávu sekají “na vysoko”

20.5.2019 | Litoměřice

tráva, trávník, sucho, sekání trávy, sečení trávyLitoměřice reagují na aktuální klimatickou situaci a chce podpořit boj se suchem. Nově se travní porost bude udržovat vyšší, aby byl snížen výpar vody ze země.


V Litoměřicích se mění způsob sekání trávy. Nově se bude udržovat porost vyšší. Město tak reaguje na nedostatek srážek. Vyšší travnatý porost totiž snižuje výpar vody a kryje povrch země.

Jak vysvětlila Lenka Brožová z Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích, nebude tráva růst takzvaně na divoko, ale bude sečena sekačkami na nejvyšší možnou délku. „V Jiráskových sadech takto trávník udržujeme již po mnoho let,“ uvedla Lenka Brožová. Zároveň upozornila na fakt, že v případě suchého léta tento způsob sečení nezajistí zelenou trávu. Dokáže však udržet více vlhkosti v půdě.

Způsob sečení „na vysoko“ je v poslední době doporučováno například i Ministerstvem životního prostředí, které na svých facebookových stránkách apeluje nejen na obce, ale i jednotlivce. „Prosíme, nesekejte trávníky na krátko. Delší vegetace lépe zadržuje vláhu a pomáhá biodiverzitě. Proto doporučujeme omezit počet sečí a nechat trávu růst,“ zní na facebooku ministerstva.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: V Litoměřicích se bude nově tráva sekat "na vysoko"

Foto převzato z pixabay.com

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama