Ústecké
Zelenenoviny.cz

Litoměřické hry na chodníku

25.10.2018 | Město Litoměřice

Od 18. října si mohou děti hrát další z chystaných deseti enviromentálních chodníkových her, tentokrát před ekologickým centrem Sever v Litoměřicích. Pohrají si a zároveň se vzdělávají v oblasti třídění odpadu. Iniciátorka projektu, paní Miroslava Jirků, vytipovala taková místa ve městě, kde se pohybuje větší množství dětí, jako jsou prostory u škol a nevyužité betonové plochy na sídlištích.


První hra na chodníku vznikla minulý týden před azylovým domem. Další je namalována na plochu před Základní školou Havlíčkova. Každé hřiště se skládá ze dvou herních prvků. Na jednom děti skáčou na barevných políčkách podle toho, do kterého kontejneru patří předmět napsaný na políčkách. Na druhém skáčou děti na předměty, které patří do vybraného kontejneru.

Miroslava Jirků se inspirovala projektem „Hry na chodník pro malé i velké“ navrženém obyvatelem Litoměřic Filipem Horákem v rámci tzv. participativního rozpočtování.

Celkem bude po Litoměřicích namalováno Miroslavou Jirků a jejími kolegy 10 her na chodník. Projekt je realizován s finanční podporou Mondi Štětí.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Litomerice.cz

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama