Ústecké
Zelenenoviny.cz

Most radí, jak naložit se starou pneumatikou

25.2.2019 | Most

pneu, pneumatika, recyklaceČas od času potřebují majitelé aut obměnit pneumatiky. Jak ale naložit s těmi dosloužilými? Řešením rozhodně není pohodit je do lesa. V Mostě existuje několik míst, kde je staré pneu možné bezplatně odevzdat. Poslouží pak například k výrobě tlumicích podložek na hřiště.


Přezuli jste své auto a nevíte, co se starými a nepotřebnými pneumatikami? Určitě se nevyplatí je odvézt do nejbližšího lesa, nebo je pohodit v příkopu u cesty. 
Poradíme Vám co s nimi, aniž byste zatížili životní prostředí. Občané mohou k likvidaci svých použitých pneumatik využít míst zpětného odběru.  Není rozhodující značka,  jestli jste na místě odběru zakoupili nové pneumatiky nebo je tam nechali přezout.

Na těchto místech budou pneumatiky bezplatně odebrány, jelikož náklady na jejich likvidaci jsou zahrnuty v jejich pořizovací ceně.

Jedná se např. o tato místa:

Storex FST - K. H. Máchy 1697

Autocentrum Hůrka - Čepirožská 5

Pneu – market - Dělnická 17

Autosalon Most s.r.o. - Nad Koridorem 776

ASAS s.r.o. - Oldřicha Hornofa 144

Urban Auto - Šikmá 1504

Auto Kelly – Velebudická 1247

 

Použité pneumatiky jsou pak svezeny ke zpracovateli, který je rozdrtí na menší části. Ty se nadále používají například k výrobě dětských hřišť, sportovišť nebo tlumicích podložek. Pneumatiky mohou být využity i jako zdroj energie a najdete je třeba také v cementu. Jsou tak vždy zcela recyklovány a nekončí na skládkách.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kam se starou pneumatikou?

Foto převzato z pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama