Ústecké
Zelenenoviny.cz

Revitalizace zahrad v Ústí nad Labem

7.1.2020 | Ústecký kraj

Upravené a hezké na pohled, takové nyní jsou dříve opomíjené zahrady u historických objektů ve správě Ústeckého kraje, které prošly v roce 2019 kompletní revitalizací a proměnou v rámci projektů podpořených z Operačního programu Životní prostředí. Za necelých 21 milionů se nevábná místa proměnila v zahrady a hřiště plné života a připravené k užívání nejen klienty krajských příspěvkových organizací.


V rámci revitalizací se podařilo nejen obnovit historické zámecké zahrady, starou vinici, vysázet nové okrasné stromy, ale díky instalaci herních prvků také vytvořit ze zahrad místo, které má nové využití, které významně zvyšuje komfort pro uživatele sociálních služeb nebo možnost hraní pro děti. Díky dotaci Ústecký kraj ušetřil skoro čtvrtinu celkových nákladů, pochvaluje si náměstek pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

Obnova probíhala v zahradách logopedické ZŠ Měcholupy, Psychiatrické léčebny Petrohrad, DNS Čížkovice, DSS Litvínov a u zámku ve Snědovicích. Odborné práce na základě projektů zahradních architektů zahrnovaly kácení stromů ve špatném stavu, likvidaci náletových dřevin, novou výsadbu stromů a keřových skupin, obnovu trávníku, realizaci mlatových cest, rekonstrukci a výstavbu hřišť a osazení vhodných herních prvků, výsadbu sadu ad. Každá ze zahrad byla přizpůsobena těm, kteří budou zahrady nejčastěji využívat, tedy dětem a klientům sociálních zařízení.

Redakčně upraveno

Zdroj: Ústecký kraj

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama