Ústecké
Zelenenoviny.cz

Ústí nad Labem má podzemní odpadkové koše

6.3.2019 | Ústí nad Labem

Ve městě Ústí nad Labem byly zprovozněny první dva podzemní odpadkové koše. Krajská metropole se tak připojila k dalším městům, kde lze již podzemní koše spatřit. Podzemní koše jsou určeny na běžný směsný odpad a díky jejich větší kapacitě by tak nemělo docházet k hromadění odpadků na ulici. Další podzemní koše budou v centru města postupně přibývat. 


Odpadkové koše s velkoobjemovou nádobou v podzemí již slouží v ulicích města Ústí nad Labem. První dva podzemní koše lze najít v Churchillově ulici u vchodu do letního kina. Každý z nich má objem 770 litrů. Koše s protikorozní úpravou jsou určeny na běžný odpad, který z nich bude při úklidu ulice vysávat zametací vůz.

 

Košů by se ve městě mělo objevit podstatně více. Problém je však v nalezení vhodné lokality. Z původních osmi vytipovaných míst, musela být čtyři vyřazena kvůli inženýrským sítím pod zemí. Při realizaci byly v ul. Fabiána Pulíře a na zastávce MHD Šrámkova nalezeny neohlášené sítě a jámu pro koše tak nebylo možné vyhloubit. Za dodávku čtyř  košů zaplatilo město 424 000 korun bez DPH. Instalovány byly zatím dva koše.

 

Město bude ve vyhledávání lokalit vhodných k umístění košů pokračovat.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Statutární město Ústí nad Labem

Foto: Statutární město Ústí nad Labem 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama